Podczas pobytu zagranicą skradziono karty płatnicze. Co zrobić?

Czasem wakacyjny wypoczynek na zagranicznych wczasach Może być przerwane przez zdarzenie jakim jest kradzież karty. AJ pokazują dane w ostatnich latach transakcje wykonane kradzionymi kartami liczone były w milionach złotych. Jak zachować siew wypadku gdy za granicą ukradli nam kartę płatniczą? Przede wszystkim należy zastrzec ja swoim banku, który wydał kartę. Dlatego konieczne jest przed dalekim wyjazdem zapamiętanie tego numeru. Jest to numer, który działa w każdym miejscu na świecie przez 24 godziny

Niezależnie od banku w którym mamy konto istnieje możliwość wykupu usługi o nazwie „Blokada". Jest to usługa, która pozwala na zablokowanie w ciągu kliku wszystkich kart i numerów kodów PIN. I to konsultant, do którego dzwonimy się zablokuje nasz wszystkie karty we wszystkich bankach, następnie oddzwoni na podany przez nas numer informacją kiedy karty zostały zablokowane. Ponadto w naszym imieniu gdy mamy taką potrzebę skontaktuje się z nasza rodziną, poda nam potrzebne adresy, nawet pomoże w zorganizowaniu powrotu do domu.

Koniecznym jest zgłoszenie zaistniałej sytuacji na komisariat, chociażby tego powodu, że tego najprawdopodobniej będzie żądał od nas bank, w ramach ubezpieczenia karty. Zgłoszenia takiego standardowo należy dokonać w czasie do 48 godzin od momentu powstania zdarzenia. Rożne są formy ubezpieczenia karty, o ich szczegóły należy dopytać w placówce swojego banku. Ubezpieczenia kart płatniczej, jest kolejna sprawą, o którą warto się postarać wyjeżdżając na zagraniczny wypoczynek. Watro pamiętać, że bank odpowiada dopiero za transakcje wykonane powyżej kwoty 150 euro, a żeby odzyskać pozostałe środki, które zostaną nam skradzione z konta należy udowodnić, ze karta była bezpiecznie użytkowana, co nie zawsze jest łatwe.W przypadku kradzieży karty płatniczej, gdy zostajemy bez środków finansowych zawsze można się zwrócić o pomoc do rezydenta, gdy jesteśmy na wczasach zorganizowanych lub do Polskiego Konsulatu gdy podróżujemy indywidualnie. Choć sytuacja kradzieży nie jest sytuacja komfortowa, do gdy będziemy do niej przygotowani ograniczy nam to niepotrzebny stres gdyż całkowite wyeliminowanie takich sytuacji z codziennego życia jest niemożliwe.

Przeczytaj także:

Zgubiłem dokumenty za granicą. Co robić?

Każdemu może przytrafić się tak przykre zdarzenie jak zgubienie dokumentów. Należy w takim przypadku szybko podjąć odpowiednie działania. Sprawdź co powinieneś zrobić w takim przypadku.

Czytaj więcej >>