Chorwacja

Chorwacja - Podstawowe informacje

Ludność: 4 437 tys. osób
Powierzchnia:56 542 km²
Stolica: Zagrzeb
Waluta: Kuna (HRK), 1 kuna = 100 lip

Chorwacja - atrakcje turystyczne

Dubrovnik

Dubrownik przez wielu nazywany jest Perłą Adriatyku, głównie z powodu swej popularności wśród turystów odwiedzających Bałkany. Miasto słynie z zabytkowej architektury wpisanej na listę zabytków UNESCO.

Czytaj więcej >>
Park Narodowy Krka

Park Narodowy Krka leży w środkowej części Dalmacji i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Chorwacji. Położony nieopodal Szybednika, założony w 1985 roku chroni przyrodę w dolnym biegu rzeki Krka.

Czytaj więcej >>
Jeziora Plitvickie

Jeziora Plitvickie to zespół jezior z licznymi wodospadami i pięknymi formacjami skalnymi najczęściej odwiedzany mi przez turystów wybierających się do Chorwacji. 

Czytaj więcej >>
Split

Split jest jednym z największych miast w Chorwacji, leży na półwyspie i posiada aż 27 dzielnic oraz 200 tysięcy mieszkańców. Prócz turystyki jest miastem handlowym, przemysłowym i ośrodkiem naukowym.

Czytaj więcej >>
Trogir

Trogir jest popularną miejscowością turystyczną w Chorwacji obfitującym wielowiekową architekturą z urzekającym urokiem. Miasto połączone jest z wyspą Ciovo mostem zwodzonym, zaś wzdłuż wybrzeża rozciąga się słynna marina Trogir.

Czytaj więcej >>
Rovinj

Rovinj słynie ze swego romantycznego charakteru. Miasteczko położone na Istrii o wspaniałym wybrzeżu z licznymi restauracjami usytuowanymi tuż nad brzegiem morza z wspaniałymi widokami na okoliczne zatoczki i wysepki.

Czytaj więcej >>
Šibenik (Szybenik)

Šibenik jest popularnym kurortem turystycznym Chorwacji, głównie dzięki bliskości parku narodowego Krk. Usytuowany u ujścia rzeki Krk, w północnej Dalmacji przyciąga pięknymi widokami oraz bogactwem muzeów etnograficznych, licznymi galeriami sztuki i wspa

Czytaj więcej >>