Melbourne

Australia jest dla europejczyków dość egzotyczna, głównie ze względu na odległość jaka dzieli te dwa kontynenty. Jednak Australia zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród europejskich turystów.  Miastem drugim pod względem wielkości oraz godnym zainteresowania jest Melbourne. Jest to bardzo przyjazne miasto zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Chociaż Melbourne jest nazwane jednym z najlepszych miejsc do życia, to warto się tam udać choćby na chwilę. Miasto liczące prawie 4 miliony mieszkańców jest wysuniętym najdalej na południe miastem Australii. Bardzo ciekawie łączy starą architekturę z nowoczesnością współczesnych budynków.

Warty odwiedzenia jest australijski stadion Melbourne Cricket Ground. Idąc ulicą Flinders nie sposób nie zatrzymać się przy placu Federacji. Celem powstania placu było stworzenia miejsca, gdzie głównie spotykać się będą ludzie, a główny budynek ma przyciągać dziwną, współczesną architekturą.  Plac otoczony jest szeregiem kafejek, w których można zatrzymać się i spędzić miło czas. W mieście można skorzystać z darmowego tramwaju okrążającego centrum co kilkanaście minut. Chodząc ulicami nieustannie można się natknąć na połączenie architektury różnych epok, które wyglądają niezwykle kontrastując ze sobą. Na wszystko można spojrzeć z góry z wieży Rialto, z której wzrokiem objąć można niemal całe miasto.

Nie bez powodu jednak Melbourne nazywane jest miastem ogrodów, jest pełne parków, trawników, zieleni w różnej postaci, ale to za sprawą królewskich ogrodów botanicznych, położonych nad rzeką Yarra. Ogród zajmuje ponad 36 hektarów a rośnie w nim ponad 50000 roślin. Można odwiedzić to miejsce o każdej porze roku, ale oczywiście najpiękniej jest na wiosnę, gdzie można podziwiać piękne  magnolie. Ogród ten to bardzo duża inwestycja, a także duma dla Australijczyków. Natomiast kilka kilometrów od centrum odwiedzić można z kolei pokaźny ogród zoologiczny, w którym znajduje się mnóstwo egzotycznych zwierząt, których nie znajdziemy w innym miejscu na ziemi. Melbourne przyciąga swoją przyjazną atmosferą, wszechobecną zielenią oraz wieloma atrakcjami dla turystów.

Zdjęcia: